Forumul Canalului #Trivi

Forumul canalului #trivi.Locul unde ne intalnim pentru a discuta totul despre trivia si nu numai... Discutii, sugestii....

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Apropo de banuri..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
lilika
Associate Member

Numarul mesajelor : 108
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Apropo de banuri..   Sam Aug 09, 2008 4:19 pm

Salut !
De mult nu s-a mai scris pe aici.
OK, ma simt nevoita sa reamintesc niste reguli, si nu intamplator am ales domeniul Administrativ - Operatori, pt ca aceste reguli se adreseaza anume lor.
Poate sunt niste reguli nescrise, sau poate exista si scrise pe undeva, oricum sunt arhicunoscute si acceptate pe majoritatea canalelor. Oricum, majoritatea regulilor scrise, inclusiv si pe canalul nostru, se adreseaza jucatorilor, si mai putin direct operatorilor, poate din considerentele ca ultimele reies din primele si nimeni nu s-a gandit ca trebuie neaparat despicat chibritul in patru. Dar asa cum in ultimul timp am observat niste chestii care nu ne prea fac fatza (noua, operatorilor), tin sa pun accentul, totusi, pe unele aspecte.
1. Impartialitatea, obiectivitatea, ziceti-i cum vreti, dar cred ca e clar la ce ma refer. NU se aplica pedepse, penalizari (kick, ban, etc) pe motive personale (antipatii personale, certuri particulare in privat, etc). Daca pe canal are o purtare decenta, NU avem dreptul sa-i dam ban, oricat de mare acces am avea si oricat de mari ar fi meritele noastre fatza de #Trivi. Daca ai '@' in fatza, asta nu inseamna ca te poti razbuna pe neprieteni altfel decat toata lumea, pt asta exista privat, iar daca chiar nu suporti nici sa-l vezi pe individ, exista comanda de Ignore.
Kick-urile prietenesti, facute in gluma, bineinteles ca nu se refera la acest capitol, daca nu se lasa cu suparari din partea 'victimelor' si nu se face abuz de ele.
2. Imaginea de op. Nu mi se pare foarte amuzant nici faptul ca un user cu acces, mai ales cu acces mare, sa vorbeasca pe canal ca ultimul birjar, chiar daca nu i se adreseaza cuiva concret, ci o face doar din placerea patologica de a se exprima murdar. In limba medicala exista si un termen pentru asa ceva - coprolalie - e o tendinta patologica de a folosi cuvinte si expresii obscene, scarboase. Cu atat mai urat si inacceptabil este gestul cand un Op injura sau ataca un alt jucator fara acces, profitand si/sau uitand de pozitia sa.
3. Fidelitatea si prezenta pe canal. Daca tot cereti sau acceptati accesul, aveti macar bunul simt de a intra pe canal de fiecare data cand sunteti pe Mirc si de a fi activi macar in acceasi masura in care sunteti si pe alte canale. Altfel, nu vad rostul acestui acces.
4. Acordare si/sau marire de accese - se face doar cu acordul managerului.

Astea fiind spuse.. va invit la discutii, daca mai este ceva de adaugat (si sigur este !). Poate am mai scapat niste chestii, asa ca o sa mai revin la acest subiect.
Va multumesc pt intelegere si va urez spor la joaca !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bleic
Member

Numarul mesajelor : 82
Varsta : 44
Localizare : Iasi, mal Bahlui
Data de inscriere : 31/03/2008

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Lun Aug 11, 2008 11:37 am

evident, ca de obicei, eu is ala vinovat asa-i ? Embarassed
Sus In jos
lilika
Associate Member

Numarul mesajelor : 108

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Lun Aug 11, 2008 11:03 pm

Ai dat tu vreun ban, bleic, si nu stiu eu ? Very Happy
Aaaaaaa, tu te refereai la coprolalie !!! Razz
Sus In jos
tristul
Member

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 28
Localizare : Asia Mica

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Lun Aug 11, 2008 11:41 pm

eu sunt vinovat, cred ca m-a parat tomescu. la naiba, m-ati prins No
Sus In jos
gymdandy
Junior Member

Numarul mesajelor : 18

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Vin Aug 15, 2008 7:30 am

Lily, esti idealista ca intotdeauna, tot nu ai invatzat ca nu ai cum sa fii impartial din moment ce intrii pe mirc ?

Vladut, umorul tau a disparut de mult, de pe vremea din care dadeai din coada, zambeai si lol-eai pe cellabela si pe p-neamt oricarui om care te baga in seama... si erai amuzant nu datorita aportului propriu ci datorita varstei. Nu ai talent deloc deloc, copii autisti nu au de obicei. Mai bine ti-ai canaliza surplusul de energii provenit din diversele domenii de la care viata te`a privat, intr`un efort sustinut in scopul de a-ti taia , macar la varsta asta, cordonul ombilical.

Din pacate Vladut, nu suntem toti gothic_ (sdd) alias : mth_, rhadoo,rendention,UnLukeyLuke ssmd. , incat sa putem sa ne reiventam precum Madonna. Se pare ca in cazul lui matza blanda chiar a zgariat rau.

Interesante totusi sunt persoanele cu care esti amic: bujix care scrie galben in 0,5 secunde, sindicatul (cel mai bun jucator de trivia in 2007) e descoperit cu script la chall dupa care dispare "definitiv", orhe ia ban pe trivi pentru script, lui sdd ii sunt sterse echipele de pe freekick pentru trisat. Stii vorba aia hotul striga hotu ? cam asa a fost cand a "scris" devil statele unite ale americii cu 20 cps, MrStihl arfe si talent, nu stia cum sa tipe mai tare in stilu`i birjaresc "hotul" incat de atata bucurie si emotie ca a fost prins unu1, si nu el, a luat si ban. Dar e ok, aveti priza la cei care va cunosc de 5-6 luni.

Aici am un fragment dintr`un log foarte elocvent in privinta...

[10:58:03] <probabilu> [15:00:27] vlad_riz is ~trivia@lejer.users.undernet.org * trist
[10:58:03] <probabilu> [15:00:27] vlad_riz on +#trivi
[10:58:03] <probabilu> [15:00:27] vlad_riz using *.undernet.org The Undernet Underworld
[10:58:03] <probabilu> [15:00:27] vlad_riz is logged in as lejer
[10:58:03] <probabilu> [15:00:27] vlad_riz End of /WHOIS list.
[10:58:03] <probabilu> -
<probabilu> [15:00:31] <vlad_riz> a scos 143124314 de cps pe "euro"
[10:58:03] <probabilu> [15:00:35] <vlad_riz> mortii mamii lui
[10:58:03] <probabilu> [15:00:36] <vlad_riz> ca ma apuca dracii

hmm...in ce privinta, a culturii, evident. Faza cu pulistul de mine nu am mai dat`o Vladut, pentru ca e jenanta rau.

Vezi tu Vladut, spre deosebire de tine eu nu am nevoie de confirmare, cine ma cunoaste stie bine cum scriu, si din fericire persoanele de care vorbesc nu sunt chiar de teapa lui orhe Smile.

Aici e un fragment dintr`un mail trimis de tine, daca-ti amintesti:

"re in primu rand. in al doilea rand, nu vreau sa comentez ce-ai spus mai jos.dar mie cand imi intra o idee in cap, nu renunt la ea pt nimic in lume Smile si cand mie mi-a intrat in cap ca tu ai script, fii convins ca o sa-mi ramana acolo mult si bine"

Tot acolo a ramas ? nu a disparut odata cu simtul umorului ? nu ?Sad

The rest is pain and sweet, cum ar spune dostoievski, eu zic sa`l resuscitati si pe zorzonel..Razzle Dazzle Them ! .
Sus In jos
Bleic
Member

Numarul mesajelor : 82
Varsta : 44
Localizare : Iasi, mal Bahlui
Data de inscriere : 31/03/2008

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Vin Aug 15, 2008 9:44 am

asteptam cu interes replica lui vladriz si speram la un cat mai lung si savuros schimb de injuraturi care sa ne potoleasca macar partial pofta de scandal ... ca maaare plictiseala s-a instalat pe canal in ultimu timp ..
arde-l , da-i in gura, hai nu te lasaaaaaaaaaa cheers
Sus In jos
bujixx
Member

Numarul mesajelor : 54

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Vin Aug 15, 2008 12:56 pm

Amice, asa cum am scris alfabetul in 1.9 secunde si cum Son si BiosX au scris alfabetul mult mai repede decat mine consider ca galben in 0.5 este la fel de probabil, daca nu chiar slabut, sunt de parere ca pot sa-l scot in 0.4. Mersi totusi ca m-ai tinut minte si ca imi lauzi performantele pe forum.

PS: Cu cat ai ajuns la vasile alecsandri? ai depasit pragul de 20 de cps ?!
Sus In jos
apasul
Member

Numarul mesajelor : 50

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Vin Aug 15, 2008 1:32 pm

re .......
vad ca nu a pierit cheful de scandal pe forum Crying or Very sad ............un lucru, doua am de spus.
1. cred ca tristu are chef de scandal in permantenta pentru ca`l vad ca scrie direct cu atac la persoana, chiar nu vad rostu la ce a postat el....poate doar sa se afle in treaba Exclamation Question .
2. tomescule daca tot nu`l suporti( lucru care se stie ) nu trebuia sa te apuci de el, nu`i mai da importanta pentru ca o sa renunte la atacuri. Eu consider ca nu isi au rostul certurile. in fond e doar un joc (sper ).
3. bujie chestia cu galben in 05 probabil in 04 mi se pare jenanta la fel de mult cum mi se pare alecsandri in 15-20 de cps, nu acuz pe nimeni dar nu incercati sa pareti interesanti ca scrieti asa bine Sleep .
Ptiu ca s`au facut trei......scuze confused

PS vorba lu bleica era cam plictiseala pe forum si v`ati gasit sa va certati Shocked
Sus In jos
tristul
Member

Numarul mesajelor : 64
Localizare : Asia Mica

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   Vin Aug 15, 2008 8:14 pm

Re, Salut

Intai, doresc sa fac cateva precizari: 1) nu sunt "amycycycyycyc" cu sindicatul (de altfel, n-am schimbat in viata mea o vorba cu el)
2)nu sunt amic cu sdd
3) sunt amic cu orhe, dar nu-i sustin si nici nu i-am sustinut manariile
Nu doresc sa raspund insultelor pe care mi le-ai adresat, dar iti multumesc pt ele.orice sut in fund e, probabil, un pas inainte.
Habar nu am de ce ai pastrat acele loguri, succes in conservarea lor pe viitor.
Ok, s-ar putea spune o groaza, nu vad rostul. Sper doar ca, prin replica ta, sa-ti fi aruncat tot veninul, ca nu face bine nimanui. Eu unul am ingropat securea razboiului, am dat click dreapta si am selectat Ignore pentru nick-ul gymdandy. Pa-pa
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Apropo de banuri..   

Sus In jos

Apropo de banuri..
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Canalului #Trivi :: Administrativ :: Operatori-
Mergi direct la: