Forumul Canalului #Trivi

Forumul canalului #trivi.Locul unde ne intalnim pentru a discuta totul despre trivia si nu numai... Discutii, sugestii....

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Perle celebre

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
lilika
Associate Member

Numarul mesajelor : 108
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Perle celebre   Mar Apr 08, 2008 4:46 pm

Hai sa ne consolam cu faptul ca si celebritatile scot perle, de care rade o lume intreaga, nu doar lumea triviei Wink

Cateva exemple:

Niciodata nu am vrut sa merg in Japonia. Pur si simplu, nu imi place sa mananc peste. Si stiu ca pestele este foarte popular in Africa. Britney Spears

Reporter: Cum ai reusit sa slabesti?
Monica Lewinski: Am invatat sa nu mai bag in gura chestii care mi-ar putea fi daunatoare.

Unde va avea loc Festivalul de la Cannes anul acesta? Christina Aguilera
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Grove
Associate Member

Numarul mesajelor : 105
Varsta : 36
Localizare : Los Santos
Data de inscriere : 02/04/2008

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Perle celebre   Mar Apr 08, 2008 6:18 pm

"Bine ati venit la Premiile Academiei Americane de Film pentru doua ore stralucitoare de distractie care va dura peste patru ore..." (Johnny Carson)

"Am si opiniile mele, opinii puternice, dar nu sunt intotdeauna de acord cu ele." (George Bush)

"Fumatul ucide. Daca esti mort, pierzi o parte foarte importanta din viata ta." (Brooke Shields)

"Cred ca mariajul intre homosexuali ar trebui sa aiba loc intre o femeie si un barbat." (Arnold Schwarzenegger)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ro.ro
Grove
Associate Member

Numarul mesajelor : 105
Varsta : 36
Localizare : Los Santos
Data de inscriere : 02/04/2008

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Perle celebre   Mar Apr 08, 2008 6:30 pm

Din categoria: "Prost sa esti, presedinte s-ajungi" aka "Like father like son" aka "Ladies & gentlemen -- George W. Bush".....

"Am reamintit poporului american în ultimele luni, domnule prim-ministru, că nu întotdeauna Statele Unite și America au avut o relație strânsă. La urma urmelor, acum 60 de ani eram în război"

"Am petrecut mult timp vorbind despre Africa, așa cum era de așteptat. Africa este o națiune care suferă de boli incredibile."

"Vicepreședintele a subliniat că Nigeria este o democrație incipientă. Trebuie să lucrăm cu Nigeria. E un continent important"

"Relațiile de frontieră dintre Canada și Mexic n-au fost niciodată mai bune."

"Mi-ar plăcea să merg în America de Sud, dar există o problemă acolo. E vorba de alegerile prezidențiale mexicane și în mod sigur nu vreau să mă amestec în ele."

"După atacurile cu bombe, majoritatea irakienilor au văzut ceea ce încercau să facă inițiatorii atacului."

"După cum cred că vedeți, am și eu o rană - nu am căpătat-o aici la spital, ci în luptă cu un cedru. În cele din urmă am câștigat. Copacul mi-a provocat o mică julitură."

Parerile altora despre "za boss"

"Rata popularității lui Bush a atins cel mai scăzut nivel din toate timpurile…Dacă numerele vor continua să scadă, ar putea deveni primul președinte obligat să repete mandatul de președinte" -- Tina Fey

"Bush neagă articolele din presă potrivit cărora președintele SUA plănuiește să invadeze Iranul. Oh, totuși vom ataca Iranul, doar că nu avem nici un plan" -- Jay Leno

"Bush spune că ideea atacării Iranului de către SUA este ridicolă dar știți ce înseamnă asta? Că vom ataca Iranul" -- David Letterman

"Se pare că Bush va putea candida pentru un al treilea mandat de președinte. Știu că în Constituție se prevăd maximum două mandate, dar Curtea Supremă a spus că dacă vom calcula timpul petrecut de Bush în vacanță, președintele abia a servit un mandat." -- Jay Leno

Comentariile cred c-ar fi inutile... lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ro.ro
lilika
Associate Member

Numarul mesajelor : 108
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Re: Perle celebre   Mier Apr 09, 2008 10:50 pm

China este o tara mare, locuita de multi chinezi. Charles De Gaulle

Am fost recent in turneu in America Latina. Singurul meu regret este ca nu am aprofundat limba latina in scoala, ca sa pot sa port si eu o conversatie cu oamenii aceia. Dan Quayle

Cred ca nimeni nu ar trebui sa isi scrie autobiografia pana nu moare. Samuel Goldwyn
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Perle celebre   

Sus In jos

Perle celebre
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» citate celebre
» Perle plistiren