Forumul Canalului #Trivi

Forumul canalului #trivi.Locul unde ne intalnim pentru a discuta totul despre trivia si nu numai... Discutii, sugestii....

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Trivi playoffs

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Vreti playoffs la trivi?
Da
80%
 80% [ 8 ]
Nu
0%
 0% [ 0 ]
Nu stiu, nu ma bag
20%
 20% [ 2 ]
Total voturi : 10

AutorMesaj
Grove
Associate Member

Numarul mesajelor : 105
Varsta : 36
Localizare : Los Santos
Data de inscriere : 02/04/2008

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Trivi playoffs   Mier Apr 02, 2008 9:05 pm

Asteptam de mult sa se bage forum pentru ca am o sugestie care, zic eu, ar da un pic mai multa viata canalului, adica ar fi ceva diferit de a raspunde in continuu la intrebari doar asa de dragul jocului. Si anume: ma gandeam ca in ultima saptamana din fiecare luna, sau chiar in ultimul weekend din fiecare luna, primele 8 echipe din clasament sa joace un playoff. Ma gandeam sa se joace in stil cupa, iar castigatoarea sa fie campioana lunii. In felul asta chiar si echipa de pe locul 8 poate ajunge campioana, iar eu ma gandeam ca ar fi mai interesant decat e acum.
Mici reguli:
1. Se va juca dupa programul:
meci I: locul 1- locul 5
meci II: 2-6
meci III: 3-7
meci IV: 4-8
semifinale: castigatoare meci I - castigatoare meci III
................... meci II - ................meci IV
finala: castigatoarele din semifinale evident lol!
2. Pt. a participa la playoffs echipele trebuie sa fie in primele 8 locuri pana la o data hotarat anterior si dupa care nu se vor mai lua in considerare punctele facute
3. O echipa trebuie sa faca minim 5000 de puncte pana la data respectiva (nu cred ca e o cifra prea mare)
4. Botul va avea un anume orar, stabilit in prealabil (de ex. 9 dimineata - 2 noaptea) pt. a evita discutii de genu' "astia au stat ieri toata noaptea si ne-au depasit" etc
5. NU are importanta cine cate puncte a facut, cate cps a scos si altele. NU se vor face log-uri cu meciuri. O simpla mentionare undeva pe forum/site: campioana lunii x - echipa y, e destul. NU vreau sa fac un chall cum sunt astea intre canale, ci o simpla intrecere interna! Scopul nu e sa aratam cine e mai bun, ci e o simpla distractie lunara. Atat.
6. Nu e nevoie de vreo organizare ceva (daca vreti sa faceti voi, atunci ata ete Very Happy , eu am zis ca n-are rost sa ne complicam aiurea), se va juca pe intrebarile actuale, plus unele noi eventual (daca exista) dar FARA alea cu abcd, nu se vor acorda bonusuri decat la linii NU la qb sau viteza de reactie (n-ar fi corect), iar meciul in sine se va juca printr-un simplu "!provoc team x pe y pcte" (ca la indieni Very Happy ) , eu am zis ca vreo 500 de pcte sunt suficiente pt. un meci, intrucat e doar o competitie interna, de cateva zile (asta e si scopul ei Razz )
7. Aici e un pic discutabil si e legat de nr. de jucatori care participa. Eu am zis c-ar fi corect sa joace 8 vs 8, adik toate echipa, cu o exceptie. Ideea e sa fie minim 3 jucatori (pt. linii). Exceptie: daca de la o echipa sunt doar 2 jucatori prezenti, iar cealalta are MINIM 4, cei 2 vor primi 50 de pcte avans, care se vor aduna la scorul final. Adik: dak echipa I (cu minim 4 jucatori) bate echipa II (doar 2 jucatori) cu 500 la 451, castigatoare va fi echipa II intrucat se aduna si cele 50 de pcte initiale. INSA daca pe parcursul jocului la echipa cu 2 jucatori mai vin coechiperi, cele 50 de puncte se anuleaza! Sper c-ati inteles ideea, stiu ca e cam incalcit, da asta e. Surprised
Am facut un sondaj, dar NU garantez ca l-am facut cum trebuie, adik la previzualizare nu apare, asa ca daca n-a iesit cum trebe nu dati cu pietre lol!
Oricum, astept parerea voastra.
Je out. bounce
P.S. - Ce-am scris mai sus e doar o "schita", care poate fi ameliorata. Plus c-am vazut ca exista un calendar pe forum, in care ar putea fi trecute datele partidelor... ca sa stie omul cand are meci. lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ro.ro
lilika
Associate Member

Numarul mesajelor : 108
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Mier Apr 02, 2008 9:45 pm

Ideea e interesanta, macar pentru faptul ca introduce o diversificare a jocului pe canal. Inca nu-mi dau seama cat de usor sau de complicat e sa organizam asta, probabil ava este cel mai in masura sa ne spuna.
Citat :
6. Nu e nevoie de vreo organizare ceva (daca vreti sa faceti voi, atunci ata ete , eu am zis ca n-are rost sa ne complicam aiurea), se va juca pe intrebarile actuale, plus unele noi eventual (daca exista) dar FARA alea cu abcd, nu se vor acorda bonusuri decat la linii NU la qb sau viteza de reactie (n-ar fi corect)
Cu asta nu sunt de acord, organizare trebuie sa existe, macar pt a stabili graficul meciurilor, iar intrebarile si trivia sa ramana in forma lor obsinuita, fara modificari, CU acordare de bonusuri si etc, asa cum suntem obisnuiti.
Oricum, eu propun sa facem o proba luna asta si sa vedem care sunt plusurile si minusurile, astfel ne vom da seama daca vrem sa continuam cu inovatia sau nu Smile
Succes !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Grove
Associate Member

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Mier Apr 02, 2008 9:51 pm

Zi-le tu, piticanie! Very Happy
Sus In jos
Io`sEmo
Junior Member

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 24
Localizare : cu gps`ul

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Mier Apr 02, 2008 10:39 pm

nu e cam mult locurile 1-8 ? eu cred ca ar fi de ajuns locurile 1-5.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.branzapegratis.ro
Grove
Associate Member

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Mier Apr 02, 2008 10:44 pm

Sau locurile 1-2 Very Happy
Sus In jos
SirDevil
Admin

Numarul mesajelor : 91
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2008

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Joi Apr 10, 2008 10:06 pm

e foarte greu de implementat datorita unui singur fapt:
timpul !!!!!!!
omul nostru avalansa are extrem de munca... si mai are si omu o viata privata...
dar ar fi ok!!

Grove
Associate Member

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Joi Apr 10, 2008 11:32 pm

Mda, n-are rost sa ma mai obosesc... Ma asteptam sa nu intelegeti mare lucru din ce-am zis yo acolo, desi m-am straduit sa nu explic prea complicat. Eu am gandit chestia cu playoffs-ul ca o simpla distractie, chiar nu trebuie nicio organizare pompoasa, nicio munca de anvergura, nimic. Trebe doar putina bunavointa, atat. Daca voi vreti sa va complicati aiurea cu bot separat, statistici peste statistici, loguri peste loguri si alte prostii, e problema voastra. N-am cum sa ma lupt cu voi, se pare ca suntem total diferiti. Pentru mine trivia e doar un joc, o simpla distractie, asa a fost de cand am jucat prima data si asa o sa ramana pana ma las de ea. Dar se pare ca pentru multi (enervant de multi chiar) dintre voi trivia e un mod de viata, o obsesie chiar... "Da yo' cate puncte am facut in nushce meci?", "Da yo' ce record am avut?" "Moamaaaaa, ne-au luat astia la puncte??? Deci tre sa facem URGEEEENT ceva! Hai ca stau yo toata noaptea astea si recuperam (si cu ocazia asta ma distantez si yo la vreo 15000 de puncte de al doilea din top), ce daca sunt 50000?" si exemplele pot continua....
Vorba lu' "Spiderman":trist. Crying or Very sad In fine, faceti ce vreti. silent

Semnat: Antipaticu'. bounce
Sus In jos
lilika
Associate Member

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Vin Apr 11, 2008 6:21 pm

Nu cred ca sunt asa de multi maniaci din astia, de care zici tu, la noi pe canal ! Nu ne mai uri asa ! Wink Eu ti-am zis ca mi-a placut ideea ta, si altii au zis.. doar ca nu depinde numai de noi si trebuie sa avem nitica rabdare. Oricum, pana la sfarsitul lunii mai e. Promit ca pana pe 20 aprillie iti dau un raspuns, eu perosnal. Merci pt intelegere ! Smile
Sus In jos
Grove
Associate Member

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Vin Apr 11, 2008 8:12 pm

Don't bother cu raspunsu' ala. Subiectul e incheiat pentru mine. Orevoar. silent
P.S. - In primul rand ca nu m-am referit chiar la toata lumea, aveam yo "tintele" mele. Nu dau nume. Wink Iar in al doilea, vezi ca e o diferenta intre ura si dispret. bounce
Sus In jos
Bleic
Member

Numarul mesajelor : 82
Varsta : 44
Localizare : Iasi, mal Bahlui
Data de inscriere : 31/03/2008

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Vin Apr 11, 2008 9:50 pm

ia uite ce s-a ambalat omu ..
am facut si eu propuneri si nu mi le-a bagat nimeni in seama, poate nu au timp, poate nu-s interesante ...cine stie - in definitiv nu tre sa aiba tuata lumea parerea mea ..
si apoi chiar tu ai spus-o trivia e doar un joc, n-are rost sa pui la sooflet Basketball
Sus In jos
SirDevil
Admin

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Sam Apr 12, 2008 12:18 am

Grovieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
nu fi suparat... esti de al nostru... Smile
liilikaaaaaaa zice bine ai raspunsul nu e subiect incheiat...o sa mai discutam
toti am zis ca e idee buna.
hai ca bem o bere si ne calmam

Grove
Associate Member

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Sam Apr 12, 2008 12:29 am

OMG! affraid Deci daca fac niste comentarii mai acide inseamna ca pun la suflet? Yaaauch. In fine, cum ziceti voi... Mi-e prea lene sa comentez comentariile la adresa comentariilor mele. Iar acest post il intitulez "comentarii". N-ati inteles nimic din el, nu? Bun! Asta era si ideea. lol! Auzi, cik m-am enervat... Yo. Je. Ich. Moi. La trivia. D-uamne.lol!
Sus In jos
tristul
Member

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 28
Localizare : Asia Mica

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Sam Apr 12, 2008 7:35 am

ba, mie-mi place ideea.daca nu se realizeaza vreau insa un singur lucru: mai mult competitivitate din partea unora care refuza duelurile pe echipe "sunteti prea buni", "suntem prea nush cum","n-am chef". mie chiar nu-mi place sa joc sa fac puncte si atat.sper sa ma asculte cineva si data viitoare sa dea !accept pe canal
Sus In jos
SirDevil
Admin

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Sam Apr 12, 2008 10:57 am

dap asa e eu refuz tot!!!!!!!!!11
lol!

PltCapsuna
Junior Member

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 40
Data de inscriere : 31/03/2008

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Lun Apr 14, 2008 12:49 pm

!refuz din start....comentezi?
Sus In jos
lilika
Associate Member

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Sam Apr 19, 2008 9:52 pm

Dupa cum am promis, Grove, iti dau un raspuns in legatura cu propunerea ta, si acest raspuns, pe care l-am primit si eu de la ava__, din pacate si deocamdata este NU. Chiar daca am rugat sa-l introducem macar intr-o forma primitiva de test, fara cine stie ce deosebite organizari, parerea lui esta ca implementarea unui playoffs pe Trivi necesita niste eforturi si probleme, care sunt total inoportune in acest moment. Personal, imi pare foarte rau... dar, din pacate, doar ava__ e in putere sa ne daruiasca aceasta jucarie... asa ca va trebui sa mai asteptam Smile
Cu aceleasi scuze de rigoare va raspund tuturor care ati propus si alte modificari ale jocului pe Trivi (la sectiunea respectiva). La momentul actual.. nu prea e posibil nimic Smile
Sa ne multumim ca il avem, totusi, activ pe deci, si asta datorita lui ava__.
Bafta si... toate cele bune ! Smile
Sus In jos
Grove
Associate Member

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Sam Apr 19, 2008 11:00 pm

Legat de aia cu playoffs: i don't care (nici nu ma asteptam sa se realizeze, din "alte motive" decat cele de organizare, nu vreau sa zic mai mult, ca iar ziceti ca ma ambalez. Razz). Oricum, apreciez ca ti-ai respectat cuvantul. Smile

Legat de altele, am o curiozitate: intrebarile gresite care au fost postate la topicul aferent se vor corecta sau si aspectul asta necesita "niste eforturi si probleme, care sunt total inoportune in acest moment"? Nu de alta, dar eu am dat si link-urile care sa demonstreze ca sunt gresite...

Je out. bounce
Sus In jos
lilika
Associate Member

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   Sam Apr 19, 2008 11:39 pm

La intrebarea asta ti-am raspuns la compartimentul respectiv, n-ai vazut ?
Ok, raspunsul este DA, se vor corecta !
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Trivi playoffs   

Sus In jos

Trivi playoffs
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Canalului #Trivi :: Trivia-
Mergi direct la: