Forumul Canalului #Trivi

Forumul canalului #trivi.Locul unde ne intalnim pentru a discuta totul despre trivia si nu numai... Discutii, sugestii....

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuişi | 

Noutati si altele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
apasul
Member

Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 30/03/2008

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Noutati si altele   Lun Mar 31, 2008 3:31 pm

Am deschis acest forum pentru a face niste discutii care interseaza persoanele microbiste......
S-au vandut drepturile de televizare ale ligii 1 pentru 102 milioane de euro .Ce parere aveti e mult sau putin? pentru campionatul nostru intern. Surprised
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
tristul
Member

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 28
Localizare : Asia Mica

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Lun Mar 31, 2008 6:37 pm

sunt 85, nu pune si tva-ul, nu valoram chiar atat de mult. oricum, este enorm
Sus In jos
apasul
Member

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Lun Mar 31, 2008 8:21 pm

normal am uitat sa scad tva ....shame on me..... 102 milioane de euro este suma pe care o plateste televiziunea......btw nu se stie cat o sa ajunga la cluburi poate nu ajung 85 asa ca......
Sus In jos
SirDevil
Admin

Numarul mesajelor : 91
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2008

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Joi Apr 03, 2008 8:32 am

cum naiba champions league a luat tvr?
nici macar nu era pe lista la uefa...
cum naiba tocmai ratatii astia?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://trivi.superdiscussions.com
bujixx
Member

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Joi Apr 03, 2008 1:50 pm

Ma , eu ma bucur ca am scapat de niste prosti , dar dam de alti prosti la TVR. In orice caz astia nici regulamentul nu-l cunosteau, aseara la Arsenal-Liverpool unul din comentatori a zis ca nu era offside intr-o situatie in care fundasul juca rolul portarului (portarul fiind iesit). Daca nici atata lucru sa nu stii despre fotbal, atunci cum sa pretinzi ca esti comentator. Oricum sunt cretini si la TVR , poate baga cuplul Naum & Banciu, ar fi mai interesant decat eternii enachescu & gradinescu.
Sus In jos
rhadoo
Junior Member

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 31/03/2008

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Joi Apr 03, 2008 3:00 pm

Eu chiar ma bucur ca o sa aiba acces tot romanu` la meciuri cu fotbal de calitate si tind sa cred ca TVR`u sta mai bine la capitolul comentatori decat Protv . Cat despre Liga 1, meciurile o sa fie disponibile in sistem "pay per view" in viitorul apropiat. Valoarea pachetului pe care l-a platit Antena&RCS-RDS nu reflecta calitatea fotbalului din liga 1 care (vb. lu` Caragiale) "este sublim dar lipseste cu desavarsire..". Oricum Antena si RCS-RDS si-au facut facut minutios calculele si sigur vor scoate profit pe masura, momentan nu prea mai urmaresc Liga 1 ca si inainte.
Sus In jos
Grove
Associate Member

Numarul mesajelor : 105
Varsta : 36
Localizare : Los Santos
Data de inscriere : 02/04/2008

Trivi
Trivi Board:
1/1  (1/1)

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Joi Apr 03, 2008 7:30 pm

Faza aia cu Bendtner a fost antologica. A fost mai tare ca aia a lu' Vieira, sut peste, din 2 metri, cu poarta goala. lol!
Si ca tot veni vorba de "comentatori", nu pot sa nu dau niste "vorbe de duh" ale unora, mai ales c-am o "afinitate" aparte pentru ei, in frunte cu Mihai "fara frica" Mironica si Em(u)il "Gradinarescu-Rasad". Deci comentarii:
La un meci din Serie A acum cativa ani, cand se dadea pe Acasa, intre Fiorentina(cand juca Edmundo acolo) cu nushcine: "Edmundo a avut o tentativa de cap in gura" .... sau dupa un sut mult peste poarta "jucatorii Fiorentinei se antreneaza sa doboare avioane"...
Em(u)il "Gradinarescu-Rasad", comentariu Eurogoluri (pe Eurosport) acum cativa ani, la un meci Deportivo cu unii. Penalty pt. aia. Apara portarul lu' Depor. Gradinarescu: "o parada superba a lui Songo'o" si exact in momentul ala era un prim plan cu portarul, pe al carui tricou scria foarte clar Rufai... lol! lol!
Mihai "fara frica" Mironica la Milan-Arsenal: min. 60 si ceva: "Kaka cel mai bun mijlocas din lume la ora actuala..." , min. 84 sau cat era, da Fabregas gol :"gooool Fabregas, cel mai bun mijlocas din lume la ora actuala"....
Valentin nushcum, ochelaristu ala de la sport.ro la Real-Barca 0-3, acu cateva sezoane, dupa primul gol al lui Ronaldinho: "si Ronaldo la balon, Ronaldo dribleaza, Ronaldo, Ronaldo, goool Barca, gooooooooollllllll Ronaldo"..... iar dupa cateva secunde "a, ma scuzati era Ronaldinho"... lol!
Sau cand a jucat Copos intr-un meci de fotbal in sala (parca ala de la Tg. Mures al lui Boloni, ceva de genu') si a cazut si s-a julit destul de urat la genunchi, se vedea ca-i curge si sange si vine o "pitzipoanca" d-aia de la sport.ro si-l intreaba "Va doare rau?"... lol!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ro.ro
apasul
Member

Trivi
Trivi Board:
45/45  (45/45)

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Sam Apr 05, 2008 1:08 am

Mi`as dori din toata inima ca sezonul urmator de divizia 1 sa nu mai fie transmis de toate telviziunile de tot rahatul.As vrea ca antena 1 sa ceara o suma mult prea mare ca telsportul sau national tv sa poate sa`si permita sa plateasca.Am vazut azi un poli iasi cu unirea urziceni,meci frumos dealtfel, cu un comentariu execrabil.
Sincer si de protv mi s`a cam luat la champions league si sunt curios cum o sa fie transmisiile si comentariile pe tvr chiar daca gradinescu ala mi se pare cam paralel.
Sus In jos
tristul
Member

Numarul mesajelor : 64
Localizare : Asia Mica

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   Sam Apr 05, 2008 2:43 pm

adevaru e ca prinde bine o schimbare de atmosfera, sincer. nu stiu ce aveti cu aia de la tvr, mi se par mult mai ok in calitate de comentatori decat panaramele de la sport.ro sau protv
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Noutati si altele   

Sus In jos

Noutati si altele
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Meryem Sahra Uzerli articole.stiri.noutati
» Tuba Büyüküstün articole / stiri / noutati
» Ça?atay Ulusoy articole /stiri / noutati
» Noutati, articole, tutoriale, totul pe noul site Lucru de mana!
» Muhteºem Yüzy?l _ articole.stiri.noutati

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Canalului #Trivi :: Diverse :: Hobby :: Sport - Cafeneaua pentru baieti-
Mergi direct la: